Jakie korzyści daje mojej firmie udział w targach branżowych? (freelancer)

woman-writing-in-the-agenda-1182878-mPraca konkursowa nr 5

Szczegóły odnośnie konkursu znajdziesz tutaj.

Opublikujemy również Twój artykuł. Weź udział w konkursie
i zgarnij atrakcyjne nagrody!

Nie posiadam własnej firmy, pracuje jednak jako freelancer i bardzo cenie sobie ten rodzaj pracy. Dla mnie wiąże się to z większą swobodą, różnorodnością
i nieprzewidywalnością. A jaki wpływ na moją pracę ma uczestnictwo w targach branżowych? Mam nadzieje, że po przeczytaniu mojego tekstu wszystko już będzie dla Was jasne…

Na początek kilka słów o mnie i mojej codziennej pracy. Jestem osobą, która ciągle pragnie podejmować nowe wyzwania i nie lubi popadać w rutynę. Dlatego właśnie zdecydowałam się na pracę w charakterze freelancera. Moim ”biurem” jest ulubiona kawiarnia, biblioteka, własne mieszkanie, w słoneczną pogodę park czy po prostu plener. Kiedy mam ochotę pakuję laptopa, książki i jadę popracować w nowym miejscu, które często inspiruje i pomaga mi stawiać czoło nowym zleceniom. Sama wyznaczam sobie miejsca i pory dnia w których pracuję. W takiej sytuacji łatwiej zaplanować sobie czas wolny i pogodzić pracę z dodatkowymi obowiązkami. Możecie pomyśleć, wszystko pięknie tylko jak się zmobilizować i samemu narzucić odpowiednie tempo? Na początku trzeba się po prostu przestawić. W końcu ile i jak będziecie pracować, tak będziecie zarabiać. Mając świadomość, że jedynie od Ciebie zależy twoje wynagrodzenie, uwierzcie  nie jest ciężko ruszyć do działania.

Pracuje głównie jako copywriter, a także w obszarach marketingu i PR. Otrzymuje zlecenia głównie z polecenia od stałych klientów, bądź sama znajduje nowe ogłoszenia. Wiąże się to z ciągłym poznawaniem nowych ludzi i poszerzaniem zawodowych kontaktów. Lubię również pojawiać się na wszelkiego rodzaju szkoleniach, konferencjach i targach, które obejmują mój zakres działań.

Targi to dla mnie możliwość zdobycia nowych kontaktów, poznania ludzi nie tylko z mojej branży. Często targom towarzyszą ciekawe warsztaty czy konferencje, z których wiele mogę się nauczyć. Jako freelancer sama muszę dbać o pozyskanie nowych zleceń, a targi zdecydowanie dają mi taką możliwość. Cenie imprezy targowe, które skupiają wystawców nie tylko z Polski ale i z całego świata. Można odkryć wiele nowości i ciekawych rozwiązań. Wymienić się kontaktami i zebrać materiały, które mogę przydać się w przyszłości. Targi dają naprawdę duże możliwości trzeba tylko umiejętnie je wykorzystać. W zależności czy jesteśmy wystawcami, czy szukamy parterów biznesowych, dostawców, a może pomysłów na własny biznes, nie bójmy się rozmawiać i nawiązywać nowych znajomości. Nie bądźmy bierni, tylko działajmy. Niejednokrotnie dzięki odwadze i własnej ”ciekawości ” zdobyłam zaufanie nowych klientów. Każdy z pewnością ma swój sposób na nawiązywanie biznesowych kontaktów jednak nigdy nie zapominajmy o dobrym przygotowaniu merytorycznym i przed uczestnictwem w targach zadajmy sobie pytanie czego tak naprawdę tutaj szukam. Wtedy łatwiej nam będzie ustalić konkretny plan działania.

Jako freelancer z pewnością częściej mogę pozwolić sobie na wyjazdy i uczestnictwo w targach. To chyba kolejny plus mojej pracy. Jeśli jednak pracujecie w firmach ”na stałe”, namówcie swoich pracodawców na udział w targach dedykowanych waszej branży. Po prostu warto.

Autor tekstu: Anna Kamińska

Zachęcamy Wszystkich do wzięcia udziału w konkursie Iteco i bezpłatnej publikacji artykułu na naszych profilach. Szczegóły konkursu odnajdziecie tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s