Moda na eco targi

Grass-Covered-Earth-Preview_thumbW Polsce powstaje coraz więcej firm, które wprowadzają do swojego asortymentu produkty eco. Znamy również mnóstwo firm, które zajmują się produkcją czy sprzedażą ekologicznych produktów/usług. Coraz częściej stawiamy na wyrób naturalny, który nie stanowi zagrożenia dla nas i środowiska w jakim żyjemy. Pomimo nierzadko wyższej ceny, decydujemy się na lepszą jakość i rozwiązania przyjazne dla naszego otoczenia.

Popyt na produkty eco w Polsce wciąż rośnie oraz świadomość samych konsumentów. Obecnie mamy kilkanaście istotnych imprez targowych, w których biorą udział sympatycy stylu eco jak i firmy związane z tą branżą.

Przedstawimy najbardziej popularne targi w Polsce związane z ideą ”pro-eco”.

1) NATURAfoodMiędzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej

Organizowane są w ramach Międzynarodowych Targów Łódzkich z początkiem października. W tym roku wystartuje VI edycja w dniach 11-13.10.2013. NATURAfood to miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele firm związanych z produkcją/sprzedażą żywności nisko przetworzonej. Podczas tej imprezy mamy okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami, które funkcjonują na polskim rynku ekologicznym. Możemy tutaj spotkać przede wszystkim sklepy promujące żywność wysokiej jakości, producentów żywności eco, hurtowników jak i browary regionalne czy winiarnie.

2) BUD-ECOMiędzynarodowe Targi Budownictwa Energooszczędnego i Ekologicznego

Targi te odbywają się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia początkiem listopada. Skierowane są przede wszystkim do przedstawicieli branż powiązanych z budownictwem ekologicznym. Na targach BUD- ECO swoje produkty prezentują głównie dystrybutorzy domów energooszczędnych jak i urządzeń energooszczędnych. Podczas targów, każdego roku przeprowadzana jest konferencja: ”Dolnośląski Dom Energooszczędny i Odnawialne Źródła Energii”.

3) POLEKOMiędzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

Poleko to jedne z najbardziej prestiżowych targów w Polsce o charakterze międzynarodowym związane z ideą pro-eco. Organizowane są od 1989 roku w Poznaniu. Poświęcone tematyce ekologii, odnawialnym źródłom energii, gospodarce komunalnej oraz ochronie środowiska. W ramach targów odbywają się liczne konferencje i debaty poruszające istotne aspekty związane z ekologią i ochroną środowiska.

4) ECOFAMILYTargi Ekologia dla Rodziny

Najbliższa edycja targów ECOFAMILY odbędzie się już 30.11 – 01.12.2013 w ramach Targów Kielce. Jest to wydarzenie skierowane przede wszystkim do producentów, dystrybutorów oraz miłośników ekologicznego stylu życia. Znajdziemy tutaj ekologiczne potrawy, prezentacje ekozabawek, kosmetyków, a także pokazy mody recyklingowej. To targi stworzone z myślą o rodzinach, które na co dzień starają się żyć zgodnie z zasadą pro-eco.

Jeden komentarz na temat “Moda na eco targi”

Możliwość komentowania jest wyłączona.