Stoiska targowe okiem specjalisty

foto-1Rozmawiamy z Panem Piotrem Oleksym, który od 15 lat pracuje w branży związanej z doradztwem i sprzedażą systemów wystawienniczych. Jako specjalista w tej dziedzinie swoją profesję zna od przysłowiowej podszewki i zawsze wie co aktualnie jest na topie.

Dlaczego akurat ta branża?

Po zakończeniu szkoły średniej jako młody, poszukujący pracy człowiek zupełnie przypadkiem trafiłem do firmy z branży reklamowej. Bardzo szybko okazało się, że praca jaką zacząłem wykonywać jest ciekawa, pełna wyzwań i zmuszająca do ciągłego rozwoju. Tutaj każdy dzień wygląda inaczej. Spotkania z klientami, szkolenia, praca nad tworzeniem projektów. To wszystko sprawiło że do dnia dzisiejszego wykonywany przeze mnie zawód jest dla mnie inspirujący i nie narzekam na nudę lub tzw. zmęczenie materiału. Jako handlowiec zajmujący się systemami wystawienniczymi wierzę, że moja branża jest rozwojowa i nigdy nie zabraknie nam klientów.

Jak godzi Pan obowiązki zawodowe i domowe jako świeżo upieczony tato bliźniaków?

To prawda, 4 miesiące temu zostałem szczęśliwym tatą pięknych bliźniaków 🙂 . Dzięki wspaniałej żonie i nieocenionej pomocy rodziny udaje mi się wszystko pogodzić.

Jakie cechy powinien mieć dobry doradca?

Musi być cierpliwym słuchaczem z dużą wyobraźnią oraz posiadać sporą wiedzę merytoryczną i znać się doskonale na swojej branży. Chcąc być wiarygodnym dla klienta musi zawsze być na bieżąco z nowościami i ciągle się szkolić, rozwijać. Ja wyznaję zasadę, aby starać się każdego dnia wychodzić z uśmiechem do klientów i współpracowników. Mała rzecz, a potrafi zdziałać cuda…

Na co najczęściej powinniśmy zwracać uwagę decydując się na zakup stoiska targowego?

Przede wszystkim na jakość materiałów z jakiego wykonane jest stoisko targowe bądź inny system wystawienniczy. Ważne są również walory estetyczne, a także możliwość późniejszej rozbudowy danej konstrukcji o dodatkowe ścianki czy lady. Istotna jest też kwestia mobilności i funkcjonalności. Wybierajmy konstrukcje proste i szybkie w montażu, a także bezproblemowe w przechowywaniu i transporcie.

Jakie właściwie mamy rodzaje stoisk targowych i czym różnią się od siebie?

Rozróżniamy dwa rodzaje stoisk :

1. Mobilne : wielokrotnego użytku z możliwością łatwej wymiany grafiki, łatwe i szybkie w montażu bez użycia narzędzi, o niedużych gabarytach po spakowaniu do transportu. Poniesione koszty najczęściej zwracają się już po dwóch imprezach targowych.

2. Stałe : budowane z materiałów typu rigips, drewno, szkło itp. Stoisko wymagające ekipy montażowej, duże gabaryty do transportu, najczęściej do jednokrotnego użytku.

Czy materiały z jakich jest wykonane stoisko mają duże znaczenie?

Tak, bardzo ważne zwłaszcza przy stoiskach mobilnych, które są przewożone i rozkładane kilkanaście razy w roku. Materiały muszą być trwałe, posiadające gwarancję i pełny serwis po sprzedażowy w razie awarii.

Z założenia stoisko targowe powinno służyć nam na lata. Jak jest w rzeczywistości?

W rzeczywistości jest różnie, ja osobiście mam klientów z którymi współpracuję od lat ze względu na jakość produktów, które oferuję. Służą im latami, a jednocześnie mają możliwość rozbudowania i modyfikacji posiadanych systemów, tak aby zawsze wyglądały dobrze i nowocześnie.

Jakie systemy wystawiennicze są aktualnie na topie?

Najbardziej pożądane są stoiska i systemy mobilne, które szybko zmontujemy i łatwo przetransportujemy w dowolne miejsce. Oszczędzamy wtedy czas i pieniądze, a przy tym nasze stoisko prezentuje się elegancko i oryginalnie.

Obecnie hitem jest system ISOframe Exhibit ze względu na nieograniczone możliwości modyfikacji: doskonale prezentuje wydruki wielkoformatowe, a wyjątkowa, modułowa konstrukcja umożliwia elastyczne formowanie kształtu, zleżenie od potrzeb. Kupując raz można wielokrotnie wykorzystać konstrukcje w różnych aranżacjach.

Jakie błędy estetyczne najczęściej popełniają wystawcy podczas targów?

Kilkakrotnie podczas targów jako ich uczestnik spotkałem się ze stoiskami targowymi, które ewidentnie wymagałyby odświeżenia, rozbudowy albo całkowitej wymiany. Oczywiście dobre stoiska będą nam służyć na lata ale nie zapominajmy, że ciągle pojawiają się jakieś nowości i lepsze rozwiązania. Czasem jest to kwestia wymiany samej grafiki, dołączenia nowych elementów, a czasem zaprojektowania nowej konstrukcji. Wszystko zależy od stanu stoiska i jego jakości.

Z jakim wyprzedzeniem czasowym powinniśmy zabrać się za przygotowania do targów?

Najczęściej 2 tygodnie ale tak naprawdę zależy to od wielkości stoiska i jego wyposażenia.

O co najczęściej pytają klienci?

Interesuje ich cena ale również jakość wykonania stoiska. Pytają też często o mobilne stoiska, łatwe w samodzielnym montażu i bezproblemowe w transporcie. Staram się być dobrym słuchaczem i doradcą. Lubię znać odpowiedzi na wszystkie pytania jakie zadają klienci, dlatego cały czas się doszkalam i uczę nowych rzeczy z mojej branży.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s