Jakie stoisko targowe wybrać?

7-jpgNa rynku dostępnych jest wiele modeli systemów wystawienniczych. Różnią się one od siebie konstrukcją, licznymi wariantami rozbudowy, jakością użytych materiałów, ceną czy po prostu aspektem wizualnym. Jakie zatem powinno być Twoje stoisko?

Praktyczne

Często na rozłożenie samego stoiska nie mamy za wiele czasu i musimy zrobić to samodzielnie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są funkcjonalne i praktyczne konstrukcje. Stoisko, które rozłożysz szybko i nie będzie Ci to sprawiało żadnych trudności. Na rynku są dostępne systemy wystawiennicze, które zmontujesz bez użycia narzędzi. Czas montażu takiego stoiska to około 15 minut, co bez wątpienia stanowi dla wystawców duży komfort. Również demontaż stoiska nie powinien sprawiać nam kłopotu i przebiegać sprawnie. Są to detale do których nie przywiązujemy szczególnej uwagi dokonując zakupu, a jednak kiedy przyjdzie nam się zmierzyć z montażem, zdajemy sobie sprawę  jak istotny jest to aspekt.

Wykonane z materiałów wysokiej jakości

Stoiska wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości posłużą nam na lata. Lepiej zainwestować w nieco droższą konstrukcje ale i trwalszą. Niech za ceną idzie jakość i solidne wykonanie. Warto zwrócić również uwagę na gwarancję i decydować się na systemy wystawiennicze, które ją posiadają. Stoisko targowe nie jest produktem, który wykorzystamy jednorazowo. Powinno być wykonane z takich materiałów, które zagwarantują nam stabilność na lata. System wystawienniczy na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, to taki, który posiada możliwość wymiany grafiki. Biorąc udział w kolejnych targach czy wystawach zamiast inwestować w dodatkowe stoisko wystarczy, że podmienimy grafikę z dowolną treścią.

Eleganckie i estetyczne

Biorąc udział w targach, gdzie mamy styczność z mnóstwem firm będących naszą konkurencją należy dołożyć wszelkich starań aby to właśnie nasze stoisko było w centrum uwagi. Z pewnością nie jest to łatwe ale trzymając się kilku podstawowych zasad możemy osiągnąć zamierzony cel. Często proste ale eleganckie i estetyczne rozwiązania są drogą do sukcesu. Możemy skorzystać z zakupu gotowych modeli albo zdecydować się na stworzenie indywidualnej aranżacji. Nowoczesne stoiska targowe mają funkcję dołączania poszczególnych elementów, ścian czy dodatkowych komponentów (monitory, lady, półki). W zależności od branży jaką reprezentujemy można dobrać odpowiedni system. Na tym etapie najlepiej skorzystać z porad specjalistów i doradców handlowych. Firma u której zamawiamy stoisko powinna przygotować nam kilka indywidualnych propozycji zgodnych z naszymi oczekiwaniami.

D20Kluczową sprawą jest również grafika. Musi być ona przejrzysta i atrakcyjna dla odbiorcy. Pamiętajmy, że stoisko targowe jest wizytówką naszej firmy. W celu zapoznania się z różnymi modelami stoisk targowych i porównania ich konstrukcji przydatne będą serwisy:

www.stoiska-targowe.pl

www.isoframe.pl

www.flexiframe.pl

 

Układów konstrukcji i modeli stoisk jest naprawdę wiele. Decydując się na jeden z nich zwracajmy uwagę na estetykę, funkcjonalność i jakość wykonania. Nie bagatelizujmy również grafiki, która może być kluczem do sukcesu. Nawet najciekawsze wykonanie stoiska nie sprawdzi się jeżeli grafika będzie niewyraźna bądź nieestetyczna. Zwracajmy uwagę na detale i starajmy się podążać za trendami w branży związanej z systemami wystawienniczymi oraz targami.

6 myśli na temat “Jakie stoisko targowe wybrać?”

  1. Lokalizacja oczywiście jest również ważnym elementem.Warto się zastanowić czym zwrócić uwagę klienta aby trafił akurat do nas i zainteresował się ofertą. Przed targami ważne jest aby do naszych klientów wysłać informacje w połączeniu z mapką, w którym miejscu będzie znajdowało się nasze stoisko. Dodatkowo można zaangażować hostessę, która przy głównym wejściu bądź spacerując po hali targowej wskazywała będzie drogę do naszego stoiska (mapki,ulotki z ofertą,rozmowa z klientem). Sprawdzi się to szczególnie podczas dużych imprez targowych. Jeśli macie inne ciekawe propozycje na wyróżnienie stoiska prosimy o podanie ich w komentarzach do wpisu.
    Pozdrawiamy 🙂

    Polubienie

    1. Aby ułatwić klientom znalezienie naszego stoiska ( pamiętajmy, że ulotka to nie wszystko, na tak dużej powierzchni wystawowej można się czasem pogubić, a co dopiero odnaleźć stoisko interesującego nas wystawcy, zwłaszcza, gdy cenimy nasz czas) naklejmy na ulotkę, katalog, czy też wizytówkę naklejkę informującą o numerze hali i stoiska. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany innymi poradami z zakresu technicznego czy też marketingowego zapraszam do kontaktu. Firma Voxel Display.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s