Stoiska targowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Stoisko EGO ExhibitNie od dziś wiadomo, że ”jak nas widzą, tak nas piszą…” Tę samą maksymę możemy śmiało odnieść do systemów wystawienniczych i stoisk targowych. Planując udział w targach branżowych musimy pamiętać, aby skrupulatnie się do nich przygotować.

Dobrze zaplanuj…

Bardzo ważne jest żeby nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Pośpiech z reguły jest złym doradcą dlatego przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem rozpocznijmy nasze działania. Zgłaszając swój udział w imprezie targowej ustalmy z organizatorem jaką dokładnie powierzchnię będzie zajmowało nasze stoisko. W następnej kolejności określmy jaki budżet chcielibyśmy przeznaczyć na zakup odpowiedniego systemu wystawienniczego dostosowanego do naszej branży. Układów konstrukcji i rodzajów stoisk jest bardzo wiele dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą, która przygotuje dla nas kilka propozycji i doradzi najlepsze rozwiązanie.

Stawiaj na wysoką jakość

Ważne żeby zdecydować się na solidną konstrukcję, którą będziemy mogli wielokrotnie wykorzystać przy innych imprezach targowych czy wystawach. Pamiętajmy, że będzie to zakup, który powinien służyć nam na lata. Wybierajmy więc producentów, którzy oferują nam wysokiej jakości materiały. Sprawdzajmy również gwarancję. Przed zakupem zweryfikujmy co zawiera i na jaki czas jest przyznawana.

Jak już wcześniej wspominaliśmy stoisko oprócz walorów estetycznych powinno być przede wszystkim praktyczne. Decydujmy się na te z możliwością wymiany grafiki czy z funkcją późniejszej rozbudowy lub zmiany układu. W takiej sytuacji zaoszczędzimy w przyszłości czas i pieniądze. Zamiast co roku zamawiać nowe stoiska wystarczy, że podmienimy grafikę lub dokupimy dodatkowe komponenty. Ponadto zwracajmy uwagę na stopień trudności montażu takiego stoiska. Decydując się na konkretny system wystawienniczy sprawdźmy czy będziemy w stanie sami rozłożyć takie stoisko, czy lepiej skorzystać z pomocy firmy u której złożyliśmy zamówienie. Zdecydowanie jednak polecamy stoiska łatwe i szybkie w montażu, których rozłożenie nie sprawi nam większych trudności.

Wyróżnij się

Jeśli chcemy się wyróżnić na tle konkurencji możemy zainwestować w dodatkowe komponenty np. nietypową rozbudowę czy ciekawe dodatki (lady informacyjne, dodatkowe oświetlenie, drewniane bądź srebrne blaty). Coraz częściej wystawcy decydują się np. na montaż monitora. Jednak nie wszystkie stoiska mają taką możliwość. Możemy go zamieścić przykładowo wybierając stoisko typu ISOframe, którego konstrukcja umożliwia nam stabilne zamocowanie ekranu. Dodatkową nowością są specjalne uchwyty na iPady, które również dostępne są w konfiguracji ISOframe.

Zadbajmy o to by nasze stoisko było funkcjonalne i przyciągało klientów. Najlepiej zasięgnąć porady wśród handlowców, którzy oferują różnorodne systemy wystawiennicze. W zależności od rodzaju branży i ilości osób, które będą reprezentować firmę na targach, doradcy dopasują odpowiedni system.

Nie zapominaj o detalach

Nie zapominajmy także o grafice, która musi być w bardzo dobrej jakości. To ona często przyciąga wzrok przechodniów. Już z daleka powinna zwracać na siebie uwagę i sygnalizować jaki rodzaj branży reprezentujemy. Na rynku są dostępne stoiska targowe z bardzo dobrze widocznymi wieżami reklamowymi, które mogą sięgać ponad 4 metry wysokości (wieże dostępne w systemach: Ego Exhibit, ISOframe, SnapUp).

Jeśli chcemy by stoisko spełniało nasze oczekiwania wystarczy, że nie będziemy odkładać przygotowań na ostatnią chwilę i skorzystamy z cennych porad doświadczonego handlowca. Pamiętajmy o praktycznych walorach i wizualnych aspektach. W końcu każdy chciałby wystawić się z klasą:)!

 

2 myśli na temat “Stoiska targowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?”

  1. Bardzo przyjazny w transporcie.

    Polecam.
    Odkąd nasza firma zakupiła stoisko w tym systemie poczyniliśmy duże oszczędności na kosztach targów. Wystawialiśmy się również w Mediolanie.
    To był dobry zakup.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s